Jak zarządzać domowymi finansami?

19 kwietnia 2019

Czy wiesz, że skutecznie zarządzając zarobionymi finansami można dojść do dużych pieniędzy? Ale jak to zrobić? Ile przeznaczyć na codzienne wydatki a ile na inwestycje?

Podziel wszystko na części!

Zastosuj metodę opracowaną przez T. Harva Ekera, autora książki „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie”. Metoda ta polega na dzieleniu swoich dochodów na części procentowe.

55% – tyle przeznaczaj na bieżące wydatki. Na jedzenie, rachunki, ubrania czy paliwo.

10% – to kwota, którą powinieneś przeznaczyć na inwestycje. Inwestycje potrzebne, aby wygenerować pasywny dochód.

10% – tyle przeznaczaj na edukację, która jest potrzebna do tego, aby osiągnąć sukces. Te pieniądze wydawaj na szkolenia, kursy czy też książki.

10% – te pieniądze przeznaczaj na przyjemności. Przyjemności także są potrzebne. Musisz mieć czas, aby naładować akumulatory. Musisz mieć pieniądze na kino, teatr, na wyjście do kawiarni.

10% – to konto oszczędności długoterminowych. Czyli finanse na przyszłe wydatki. Na przykład możesz tutaj odkładać na egzotyczne wakacje albo zakup nowego samochodu.

5% – to pieniądze na dobroczynność. To pieniądze wydawane zgodnie z ideą, że dobro, które dajesz światu, wróci do Ciebie. Możesz te pieniądze przeznaczyć na cele charytatywne albo możesz pomóc komuś spośród znajomych, spośród przyjaciół.

A S., fot:TygZam/Pixabay

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.