Dlaczego dietetyka? Czy to dobry wybór studiów?

16 maja 2019

Jeśli lubisz sport, aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, na pewno warto rozważyć dietetykę jako kierunek studiów. Jest ciekawy, ale też nie brakuje ofert pracy.

Postęp cywilizacji sprawia, że jesteśmy podatni na wiele chorób, gorzej się odżywiamy, jadamy żywność przetworzoną, mniej naturalnych produktów gości na naszym talerzu. W wyniku takich zaniedbań czyhają na nas schorzenia cywilizacyjne – czasami wskazana lub nawet konieczna jest pomoc u różnych specjalistów, np. dietetyka.

Dietetyka może zatem być dobrym wyborem, jeśli zastanawiasz się, jakie studia wybrać. Obecnie z usług takiego specjalisty korzystają osoby z nadwagą, ale i wszyscy, którzy chcą po prostu zdrowo się odżywiać, uprawiać sport, urozmaicić dietę, zrezygnować z glutenu, mięsa itd. Prestiż zawodu rośnie.

Co więcej, dietetyk może też wspomagać inne zawody, np. lekarza, psychologa, kosmetologa czy instruktora fitness, trenera personalnego. Szersza oferta usług zawsze przyciąga klientów, którzy wolą „załatwić” kilka spraw w jednym miejscu. Usługi dietetyka są oferowane m.in. w klubach fitness, siłowniach, gabinetach kosmetycznych i lekarskich, w gabinetach SPA i centrach odnowy biologicznej.

Karol,Photo on Foter.com

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.