Kurs masażu – pomysł na nowy zawód

Umiejętność wykonywania różnego rodzaju masażu jest niezwykle przydatna. Można pracować w szpitalu, prowadzić prywatną praktykę, ale także znaleźć zatrudnienie w salonach odnowy biologicznej, wellness i SPA, a także w gabinetach kosmetycznych czy też luksusowych hotelach.

Klienci chętnie szukają stref spa i hoteli, w których ofercie są kompleksowe usługi – nie tylko kosmetyczne, ale także relaksacyjne. Zdobycie nowych umiejętności i podniesienie kwalifikacji to szansa na nowe możliwości i daje wiele korzyści. Technik masażysta to jeden z najbardziej popularnych zawodów z rehabilitacji medycznej.

W dużych miastach, np. Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu można bez problemu znaleźć liczne kursy i szkolenia, także z zakresu masażu. Warto wybrać takie warsztaty, które będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów, a większość stanowić będą zajęcia praktyczne. Ważne co prawda są też podstawy kosmetyki czy oraz odnowy biologicznej, lecz mimo to zdobywanie doświadczenia jest najcenniejsze. Ważne są też umiejętności interdyscyplinarne, czyli umiejętność nawiązania relacji z klientem.

Masażysta będzie też dobrym zawodem, jeśli planujemy pracować za granicą. Daje wiele możliwości wyjazdu i niezłe zarobki. To przyszłościowy zawód, gdyż każdy potrzebuje relaksu i masażu – np. aby się zrelaksować. Doceniają go także sportowcy, którzy są narażeni na rozmaite kontuzje i naciągnięcie mięśni. Po zdobyciu doświadczenia można zaś otworzyć własny gabinet i pracować na własny rachunek.

Nie można jednak zapomnieć, że zawód ten wymaga ciągłych szkoleń. Można dzięki nim wyspecjalizować się w różnych typach masażu – np. relaksacyjnym, dla sportowców, seniorów itd. Ciągły rozwój i poszerzanie zakresu kompetencji znacznie podnosi szansę na zrobienie kariery w tej dziedzinie.

KKw,fot.rhythmuswege/pixabay