szkolenie internetowe

Jakie kursy warto zrobić? Oto nasz TOP 4

Jeśli chcesz zacząć pracę, ale nie wiesz, jaki dokładnie kurs warto zrobić, mamy kilka pomysłów. A może chcesz mieć jakąś umiejętność dodatkową? Poniżej TOP 4 szkoleń, na które polecamy się zapisać. Sprawdź nasze inspiracje.

Kurs barmański. Cena kursu wynosi zwykle około 600 zł. Masz w zasadzie nieograniczoną dostępność miejsc pracy – możesz pracować w dowolnym mieście na świecie czy statku wycieczkowym. Stawka godzinowa waha się od 6 do 12 zł, ale pamiętaj jeszcze o napiwkach. Kursów jest wiele, więc termin łatwo sobie dopasujesz do rozkładu dnia. Praca w popularnym lokalu naprawdę może się opłacać.

Kurs niani. Świetna forma pracy dorywczej. Chętnie wybierana przez studentów. Jeśli nie masz doświadczenia, warto zrobić na początek kurs. Zwykle gwarantuje on też lepszą stawkę godzinową. Za podstawowy kurs zapłacisz tylko około 150 złotych, chociaż te profesjonalne kosztują bliżej 500 zł.

Kurs ratownika wodnego. Jeśli świetnie pływasz, warto wziąć tę opcję pod uwagę. Za kurs zapłacisz ponad 1000 zł, ale może to być też wyższa kwota. Szybko jednak się zwróci – pracując przez miesiąc na pół etatu, odzyskasz zainwestowane pieniądze.

Kurs sędziowski. To kolejna opłacalna opcja. Ceny kursów sędziowskich (dyscypliny typu piłka nożna, siatkówka, koszykówka) wynoszą około 100-500 zł, czyli niewiele. Atutem jest też czas trwania szkolenia, bo licencje sędziowską można uzyskać nawet w 2 miesiące. Nie jest to wyjątkowo opłacalne na początku, gdyż za mecz otrzymasz około 50 zł. Jak zdobędziesz doświadczenie, możesz zacząć zarabiać niezłe pieniądze. Warto wybrać się na taki kurs, jeśli sport jest Twoją pasją. Zarabianie na tym, co się lubi, daje dodatkową satysfakcję. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić terminy kursów, gdyż nie są organizowane zbyt często.