studentka

Najlepsze kierunki studiów

0 Comments

Ukończenie szkoły średniej to tylko jeden z etapów w życiu i początek poważnej edukacji – teraz pora wybrać kierunek i uczelnię. Pomocne dla maturzystów są każdego roku przygotowywane rankingi Perspektywy. Wyniki 21. edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy są dostępne od 17 lipca.

Ranking Perspektyw – wskazówka dla maturzystów 

Ranking Perspektywy należy do jednych z najważniejszych na świecie, gdyż uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w kilka kryteriów – m.in. potencjał dydaktyczny, prestiż czy absolwenci na rynku pracy. Za jego metodologię odpowiada Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk. Ranking posiada międzynarodowy certyfikat jakości. Jeśli zadajesz sobie pytanie dotyczące zawodowej przyszłości, warto poznać szczegóły. 

Co obejmuje ranking?

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020 to wykaz najlepszych uczelni w Polsce – są to w zasadzie cztery zestawienia w jednym: Ranking Uczelni Akademickich, Ranking Uczelni Niepublicznych, Ranking Państwowych Uczelni Zawodowych oraz Ranking Kierunków Studiów. Wyniki rankingu są zamieszczane w miesięczniku edukacyjnym „Perspektywy” oraz pod adresem: www.ranking.perspektywy.pl – pomogą zaplanować swoją zawodową przyszłość.

Pasje też mają znaczenie 

Poniższe dane to odpowiedź na pytanie, które studia są najbardziej przyszłościowe, a także wskazówka, jakie studia warto wybrać, by zadbać o swoją przyszłość, pracę, pozycję na rynku pracy, a także nie narzekać na poziom kształcenia. Wybierając kierunek, weź pod uwagę nie tylko pozycję uczelni czy sytuację na rynku pracy, lecz także swoje zainteresowania. Aktualne trendy i prognozy warto mieć na uwadze, ale pasje też mają znaczenie – wtedy przyszła praca może dawać satysfakcję.

Najlepsze kierunki studiów – Perspektywy 2020

Tym razem prezentujemy kierunki, które uznano za najlepsze – podzielone na kilka grup tematycznych. Poniżej przytaczamy te, które znalazły się na podium – po szczegółowe informacje odsyłamy do magazynu lub na ww. stronę internetową. 

Kierunki humanistyczne: archeologia – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, filologia angielska – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz filologia polska – Uniwersytet Warszawski.

Kierunki społeczne: administracja – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, dziennikarstwo i komunikacja – Uniwersytet Warszawski oraz gospodarka przestrzenna – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kierunki ścisłe: astronomia – Uniwersytet Warszawski, chemia – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz fizyka – Uniwersytet Warszawski. 

Kierunki przyrodnicze: biologia – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, biotechnologia – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz geografia – Uniwersytet Warszawski. 

Kierunki ekonomiczne: ekonomia – Uniwersytet Warszawski, finanse i rachunkowość – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz zarządzanie – Uniwersytet Warszawski.

Kierunki techniczne: architektura – Politechnika Warszawska, automatyka i robotyka – Politechnika Warszawska oraz biotechnologia – Politechnika Warszawska. 

Kierunki rolnicze, leśne, weterynaryjne: architektura krajobrazu – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, dietetyka – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz kierunki o żywieniu i żywności – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. 

Kierunki medyczne i o zdrowiu: analityka medyczna – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, farmacja – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz fizjoterapia – Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. 

Lena.k, nastya_gepp / pixabay

Related Posts

wydział techniczno-ekonomiczny

Wydział Techniczno-Ekonomiczny w WSH we Wrocławiu

Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę Wydziału Techniczno-Ekonomicznego w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. Jeśli szukasz uczelni spełniającej Twoje wymagania, poznaj bliżej ten wydział i jego ofertę dydaktyczną. (więcej…)

uniwersytet

Studia – czy to nadal ma sens?

Poprzednie pokolenie kojarzy dyplom ukończenia wyższej uczeni z prestiżem i otwarciem dużych możliwości zawodowych. Dziś ten aspekt stracił na znaczeniu, czy więc w ogóle warto studiować? (więcej…)

szkoła przyjazna dla ucznia

Szkoła przyjazna dla ucznia

Szkoła potrzebuje zmiany, nie nadąża za światem i nie zapewnia dobrej atmosfery. Nie każda jednak, bo są placówki, które podążają za duchem czasu i w centrum stawiają uczniów oraz ich potrzeby. Są szkoły, w których…