Nauka gry w szachy – lepszy pomysł niż tablet!

Zamiast wręczać dziecku tablet czy smartfon, daj mu szachy! Moda powraca, a korzyści są o wiele lepsze. Gra w szachy wpływa na rozwój dziecka – i to na wielu płaszczyznach. Poniżej dowiesz się, dlaczego warto grać w tę królewską grę.

Dzieciaki obecnie nie wyobrażają sobie ani nauki, ani zabawy bez udogodnień ze świata technologii. Wszelkie nowinki przyjmują z zaciekawieniem, mimo że dość szybko się nimi nudzą. Dorośli zaś zapominają, jakie to może mieć skutki na ich rozwój.

Na szczęście coraz częściej wracamy także do gier nieco zapomnianych – jak szachy, karty czy planszówki. Powstała już niejedna szkoła szachowa – Warszawa, Wrocław, a może Kraków? Możesz wybrać dowolne miasto, a przekonasz się, że masz gdzie zapisać dziecko na kurs. Wystarczy sprawdzić ofertę choćby jednej z nich, m.in. szkolaszachowa.pl

Regularna gra w szachy pomaga w wielu kwestiach – nie tylko uczą strategicznego myślenia, poprawiają umiejętności matematyczne oraz pamięć, pobudzają wyobraźnię, uczą cierpliwości, ale także pomagają w nauce języka. Dziecko od najmłodszych lat uczy się też, jak radzić sobie ze stresem i porażką. Nauka na własnych błędach to najlepsza metoda edukacji! Co ciekawe, dzieci grające w szachy chętniej się uczą!

Tak wielu korzyści nie zapewni dziecku tablet – wyjątkowo wtedy, gdy będzie korzystało z aplikacji do nauki gry w szachy. Ponadto to bardzo elegancki sport – w szachy gra wielu przedsiębiorców i managerów. Umiejętność ta może przydać się dziecku w życiu dorosłym.