motocyklista

Robisz prawko na motocykl? Nie rezygnuj z zajęć teoretycznych

Mimo że masz kategorię B, nie rezygnuj z możliwości uczestnictwa w kursie stacjonarnym na kat. A. To prawda, że teoretycznie znasz przepisy, ale to świetna powtórka! Poza tym każdy kierowca ma swoje nawyki i czasem nieświadomie łamie przepisy.

Wiele szkół oferuje teraz zajęcia teoretyczne dla kategorii B, a uczestników kursu na kategorię A odsyłają… do kursu online. Jest to rozwiązanie wygodne dla obu stron, ale mimo wszystko warto uczęszczać na wykłady.
Nastolatkowie często robią obie kategorie (A oraz B) równocześnie, czyli prawo jazdy na samochód osobowy i motocykl. Wymaga to jednak czasu, cierpliwości i skupienia. Wiele osób odkłada zatem kategorię A na później, czasem rezygnując z kursu na zawsze. Warto jednak spróbować – mając kategorię B, będzie nam dużo łatwiej, gdyż znamy przepisy i potrafimy jeździć po mieście lub poza nim.

Co prawda mamy też swoje nawyki, nie zawsze dobre, co oznacza, że możemy mieć jednak nieco trudniej. Dobrze jest wybrać kurs stacjonarny i wybrać się na teorię, aby nauczyć się jak najwięcej. To świetna powtórka materiału, a poza tym można nauczyć się wielu nowych ciekawych rzeczy!

Równie ważne są zajęcia z pierwszej pomocy, z których nie należy rezygnować. Zdecydowanie warto wziąć w nich udział – jest to zresztą obowiązek każdego kursanta, mimo posiadania prawa jazdy na inną kategorię. Radzimy wybrać szkołę, w której prowadzi je praktyk, doświadczony ratownik medyczny – przytoczy on wiele historii ze swojej pracy, które uświadomią nam wiele istotnych kwestii.

(KKw / Pixabay/cc0)