biuro karier

Biuro Karier w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu

0 Comments

Podstawowym celem Biura Karier Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu jest pomoc studentom i absolwentom uczelni w wejściu na rynek pracy i znalezieniu zatrudnienia oraz w podnoszeniu kompetencji zawodowych.

Pierwsze Biura Karier w Polsce zostały założone w latach 90. Powstają one w szkołach wyższych w licznych krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie. Aktywnie pomagają w wyborze pracy przez studentów i absolwentów. Ich pracownicy zbierają oferty pracy z danych dziedzin, prowadzą pośrednictwo zawodowe, a także gromadzą informacje o pracodawcach.

Biuro Karier WSH należy do Ogólnopolskiej Sieci Biur Karier. 18 maja 2009 roku Biuro Karier WSH wraz z innymi biurami dolnośląskich szkół wyższych podpisało porozumienie, którego efektem było powstanie Dolnośląskiej Sieci Biur Karier.

Biuro Karier WSH we Wrocławiu – cele i zadania

Głównym zadaniem Biura Karier Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu jest promocja studentów i absolwentów uczelni podczas ich wkraczania na rynek pracy i poszukiwania pracy, a także wspieranie w dalszym rozwoju zawodowym, m.in. poprzez pozyskiwanie nowych kompetencji czy spożytkowania wiedzy z zakresu pośrednictwa pracy. Biuro Karier WSH we Wrocławiu oferuje m.in. następujące usługi:

  • prowadzenie szkoleń, dzięki którym absolwent zyska umiejętności niezbędne do dobrego zaprezentowania się na rozmowie kwalifikacyjnej i efektywnego poruszania się po rynku pracy;
  • świadczenie usług doradczych dopasowanych do potrzeb studentów;
  • udzielanie informacji o stażach, praktykach i stanowiskach pracy w Polsce i za granicą;
  • udzielanie informacji na temat wymian studenckich i możliwości zdobycia doświadczenia;
  • udzielanie informacji o pracodawcach;
  • redagowanie wydania magazynów „Kariera” dostępnych online. W nich można znaleźć praktyczne informacje dotyczące rynku pracy, ofert, staży i praktyk, informacje dotyczące pisania CV, rozmów kwalifikacyjnych itd.

Na stronie Biura Karier są dostępne aktualne oferty staży i praktyk, pracy dla studentów i absolwentów szkoły. Informacje można uzyskać także telefonicznie oraz osobiście. Na stronie BK WSH we Wrocławiu są też różne linki do konkretnych ofert pracy.

f: fietzfotos / pixabay

Related Posts

Jak zadbać o paznokcie?

Wiosna i lato to czas, w którym eksponujesz również stopy i dłonie. Warto wiedzieć, jakie trendy obowiązują w tym sezonie. Zastanawiasz się, jaki stylowy manicure wykonać, jak zadbać o stopy, czy warto przygotować hybrydę?  (więcej…)