Błędy popełniane na egzaminie na prawo jazdy

0 Comments

Podczas egzaminu na prawo jazdy często zżera nas stres, a czasami brak wiedzy czy umiejętności. Warto wiedzieć, jakie błędy popełniamy najczęściej, aby zachować szczególną ostrożność i uwagę.
Błędy podczas egzaminu popełniamy już na placu manewrowym – potrafimy zapomnieć zapiąć pasy, włączyć światła czy omówić podstawowe wylosowane podzespoły. Zdarza się też, że nie wykonamy prawidłowo łuku albo nie ruszymy na wzniesieniu.

Na mieście z kolei możliwości popełnienia różnych błędów jest znacznie więcej – zdarza nam się, że nie zauważymy jakiegoś znaku, gdyż dzieje się tak wiele. Zwykle nie ustępujemy pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, wymuszamy pierwszeństwo także przed rowerzystami, nadużywamy lewego pasa jezdni mimo że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Co ciekawe, częstą pomyłką podczas jazdy po mieście jest też niewłaściwa interpretacja poleceń wydawanych przez egzaminatora.

Egzaminatorzy dodają, że częstym błędem jest też niezastosowanie się do sygnałów świetlnych, czyli wjazd na skrzyżowanie na czerwonym lub pomarańczowym świetle. Ten bardzo poważny błąd nie powinien się przytrafiać kandydatom na kierowców. Co ciekawe, z kolei przekroczenie prędkości zdarza się na egzaminie bardzo sporadycznie.

Zdarza się też, że mamy możliwość naprawienia błędu. Jeśli się pomylimy, egzaminator wróci w to samo miejsce albo poprosi o wykonanie tego samego zadania w podobnym miejscu, aby dać kursantowi jeszcze szansę na zmianę wyniku egzaminu.

KKw,fot.cripi/Pixabay

Related Posts

kurs na opiekuna seniora we wrocławiu

Kurs na opiekuna seniora – zawód przyszłości?

0 Comments

Niestety nasze społeczeństwo zdecydowanie się starzeje. Oznacza to, że coraz więcej osób będzie potrzebowało systematycznej pomocy – zawodem przyszłości zdaje się być m.in. opiekun czy asystent seniora. (więcej…)

szkolenie internetowe

Jakie kursy warto zrobić? Oto nasz TOP 4

0 Comments

Jeśli chcesz zacząć pracę, ale nie wiesz, jaki dokładnie kurs warto zrobić, mamy kilka pomysłów. A może chcesz mieć jakąś umiejętność dodatkową? Poniżej TOP 4 szkoleń, na które polecamy się zapisać. Sprawdź nasze inspiracje. (więcej…)

Nauka gry w szachy – lepszy pomysł niż tablet!

0 Comments

Zamiast wręczać dziecku tablet czy smartfon, daj mu szachy! Moda powraca, a korzyści są o wiele lepsze. Gra w szachy wpływa na rozwój dziecka – i to na wielu płaszczyznach. Poniżej dowiesz się, dlaczego warto…