Ciekawe miejsca – Hydropolis


Wrocław słynie jako jedno z najważniejszych miast Polski – piękna stolica Dolnego Śląska jest chętnie odwiedzana zarówno przez krajowych, jak i zagranicznych turystów. Warto wybrać się na zwiedzanie i zaczerpnąć nieco wiedzy o mieście i okolicy.

Wrocław – stolica Dolnego Śląska

Wrocław stanowi bardzo popularne miasto na turystycznej mapie Polski – cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, Niemców i turystów z innych krajów. Kryje w sobie wiele interesujących zabytków oraz nowoczesnych atrakcji, które przyciągają tu licznych turystów. Słynne miejsca to między innymi Rynek, Panorama Racławicka, budynek Sky Tower czy jeden z największych ogrodów zoologicznych, w którym mieści się również niezwykłe i bardzo popularne Afrykarium. Zresztą zasłynęło ono już jako jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Wrocławia.

Poznaj żywioł wody

Podobnie jak… Hydropolis, czyli muzeum z wystawami dotyczącymi żywiołowi wody. Miejsce jest wspaniałe i robi ogromne wrażenie, ale także można się tu wiele nauczyć. Przyciąga nie tylko dorosłych, ale także młodzież oraz dzieci. A nic tak dobrze nie działa jak nauka połączona z zabawą!

Aż 10 części tematycznych

Hydropolis to nowoczesna ekspozycja mieszcząca się w części podziemnej. Zajmuje ponad 4 tysiące metrów kwadratowych i wyróżnić można w niej 10 części tematycznych. Zwiedzając je, można zaczerpnąć wiele interesujących informacji – np. jak woda wpływa na nasze ciało i jaką pełni w nim rolę, jakie tajemnice kryją morskie głębiny, jak woda oddziałuje na życie człowieka, ale też miejskie itd.

Hydropolis – jedno z nowoczesnych muzeów

Walory edukacyjne są zatem ogromne, ale wizyta to naprawdę duże przeżycie – to jedno z tych muzeów, w których zastosowane innowacyjne rozwiązania i zaskakuje swoją nowoczesnością. Zwiedzając, można poczuć się jak w innym świecie – to absolutny must see we Wrocławiu!

KKw,fot.congerdesign/Pixabay

Filmy edukacyjne