kurs na opiekuna seniora we wrocławiu

Kurs na opiekuna seniora – zawód przyszłości?

0 Comments

Niestety nasze społeczeństwo zdecydowanie się starzeje. Oznacza to, że coraz więcej osób będzie potrzebowało systematycznej pomocy – zawodem przyszłości zdaje się być m.in. opiekun czy asystent seniora.

Odpowiedni kurs przygotuje Cię do pracy w nowym zawodzie – warto wybrać obejmujący wiele godzin praktycznych, abyś mógł sprawdzić, czy to faktycznie zawód dla Ciebie. Na rynku jest wiele kursów – we Wrocławiu czy Warszawie znajdziesz liczne placówki, które organizują kurs opiekuna lub asystenta osoby starszej i niepełnosprawnej.

Przede wszystkim przemyśl, czy widzisz się w tym zawodzie – nie jest on dla każdego. Trzeba mieć sporo empatii, lubić pracę i kontakt z ludźmi, umieć odnaleźć się w trudnej sytuacji, a także nie bać podejmowania decyzji.

Po kursie możesz rozpocząć pracę w domach pomocy społecznej, u podopiecznego, domach seniora, MOPS-ach, domach dla bezdomnych czy zakładach pielęgnacji. Wiele osób decyduje się też na wyjazd za granicę, aby mieszkać u potrzebującego seniora i opiekować się nim na miejscu, np. w Niemczech. Zarobki są znacznie wyższe, więc chętnych nie brakuje.

Warto wiedzieć też, co obejmuje program – są to zajęcia m.in. z psychologii, pierwszej pomocy, gerontologii, pielęgnacji, rehabilitacji, pedagogiki, zasad odżywiania, aktywizacji fizycznej, ale i społecznej, trenowania pamięci, podstaw anatomii i fizjologii człowieka itd.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)

Related Posts

Kurs masażu – pomysł na nowy zawód

Umiejętność wykonywania różnego rodzaju masażu jest niezwykle przydatna. Można pracować w szpitalu, prowadzić prywatną praktykę, ale także znaleźć zatrudnienie w salonach odnowy biologicznej, wellness i SPA, a także w gabinetach kosmetycznych czy też luksusowych hotelach.…

kurs kuchnia włoska

Kursy kulinarne – kuchnia włoska

Warsztaty kulinarne od kilku lat nie tracą na popularności. Chętnie zapisujemy się na ogólny kurs, a potem na poświęcony konkretnej kuchni – w Polsce nadal panuje moda na kuchnię włoską. (więcej…)

Kursy z zakresu budownictwa

Obecnie brakuje wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą wykonywać konkretny zawód – m.in. elektryka czy hydraulika. Zapotrzebowanie rośnie też na osoby mające uprawnienia budowlane. (więcej…)