Kurs na opiekuna seniora – zawód przyszłości?


kurs na opiekuna seniora we wrocławiu

Niestety nasze społeczeństwo zdecydowanie się starzeje. Oznacza to, że coraz więcej osób będzie potrzebowało systematycznej pomocy – zawodem przyszłości zdaje się być m.in. opiekun czy asystent seniora.

Odpowiedni kurs przygotuje Cię do pracy w nowym zawodzie – warto wybrać obejmujący wiele godzin praktycznych, abyś mógł sprawdzić, czy to faktycznie zawód dla Ciebie. Na rynku jest wiele kursów – we Wrocławiu czy Warszawie znajdziesz liczne placówki, które organizują kurs opiekuna lub asystenta osoby starszej i niepełnosprawnej.

Przede wszystkim przemyśl, czy widzisz się w tym zawodzie – nie jest on dla każdego. Trzeba mieć sporo empatii, lubić pracę i kontakt z ludźmi, umieć odnaleźć się w trudnej sytuacji, a także nie bać podejmowania decyzji.

Po kursie możesz rozpocząć pracę w domach pomocy społecznej, u podopiecznego, domach seniora, MOPS-ach, domach dla bezdomnych czy zakładach pielęgnacji. Wiele osób decyduje się też na wyjazd za granicę, aby mieszkać u potrzebującego seniora i opiekować się nim na miejscu, np. w Niemczech. Zarobki są znacznie wyższe, więc chętnych nie brakuje.

Warto wiedzieć też, co obejmuje program – są to zajęcia m.in. z psychologii, pierwszej pomocy, gerontologii, pielęgnacji, rehabilitacji, pedagogiki, zasad odżywiania, aktywizacji fizycznej, ale i społecznej, trenowania pamięci, podstaw anatomii i fizjologii człowieka itd.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)

Filmy edukacyjne