Jakie kursy i szkolenia warto skończyć, aby mieć pracę?


Można wybrać studia zgodne z pasją, ale trudno z tego opłacić rachunki. Sprawdź, jakie kursy i szkolenia pomogą Ci znaleźć pracę.

Są takie zawody, na które zapotrzebowanie jest niemal zawsze. Nie wszystkie wiążą się z koniecznością ukończenia trudnych studiów wyższych – niektóre można wykonywać już po kursie trwającym kilka miesięcy. Tyle czasu wystarczy mianowicie, aby zyskać potrzebne kompetencje i uprawnienia.

Jeśli mielibyśmy wymienić umiejętności gwarantujące pracę niemal od ręki, na myśl przychodzi świetna obsługa komputera, znajomość języka programowania i języków obcych, a także podstaw rachunkowości. Tymczasem jest też wielkie zapotrzebowanie na stanowiskach technicznych. Pracodawcy poszukują osób z potwierdzonymi kwalifikacjami, które umożliwią obsługę określonych maszyn i urządzeń. Wymagane uprawnienia można zdobyć na kursach i szkoleniach.

Ważne jest jednak także to, jaka branża nas interesuje. Praca w budownictwie to dobry pomysł dla osób kończących m.in. kurs murarza, ale też operatora koparek, montera instalacji wodociągowych czy kanalizacyjnych, montażysty rusztowań. W branży magazynowej nie bez znaczenia będzie też szkolenie dla operatorów wózków widłowych. Zaawansowana inżynieria mechaniczna z kolei to dobry wybór dla osób, które ukończyły kursy z zakresu diagnostyki, pneumatyki czy obsługi tokarek.

Ważne jest, aby zdobyć formalne potwierdzenie uzyskania kwalifikacji, gdyż zazwyczaj wiąże się to również z lepszym wynagrodzeniem. Uprawienia te są też pożądane przez pracodawców za granicą.

Filmy edukacyjne