Kursy z zakresu budownictwa

0 Comments

Obecnie brakuje wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą wykonywać konkretny zawód – m.in. elektryka czy hydraulika. Zapotrzebowanie rośnie też na osoby mające uprawnienia budowlane.


W ofercie wielu szkół oraz firm można znaleźć rozmaite kursy z zakresu szeroko rozumianego budownictwa – m.in. montera ścianek działowych i sufitów podwieszanych, cieśli, betoniarza, stolarza i specjalisty od montażu stolarki otworowej, brukarza, technologa robót wykończeniowych, dekarza, glazurnika, blacharza, murarza, tynkarza, technologa robót wykończeniowych, operatora betoniarek, montera armatury sanitarnej czy wykonawcę ociepleń ścian zewnętrznych budynków.

Celem szkoleń jest nabycie przez uczestnika licznych umiejętności, które umożliwią mu wykonywanie ich w praktyce. Zajęcia składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Na przykład cieśla zdobywa wiedzę na temat zasad BHP w zawodach budowlanych, materiałoznawstwa, technologii prac ciesielskich, rysunku, sposobów deskowania połaci dachowych, wykonywania podsufitki z różnych płyt (np. wiórowych, pilśniowych, cementowych czy gipsowych), a także ich powlekania ochronnymi środkami chemicznymi itd.

Konkretny zawód okazuje się być lepszych wyborem niż studia, które nie dają pewności, że znajdziemy po nim pracę. Warto rozważyć szkolenia z zakresu budownictwa czy też w ogóle uzyskanie uprawnień budowlanych. Szkolenia są też skierowane do firm, aby pracownicy mogli podnosić swoje kwalifikacje.

(Kkw)

Related Posts

Kursy i szkolenia z zakresu kosmetologii – czy warto?

0 Comments

Wiele młodych osób po skończeniu liceum zastanawia się, czy warto kończyć studia, czy lepiej zdobyć konkretny zawód – do najczęściej wybieranych kursów należą te z zakresu kosmetologii. Podpowiadamy, czy warto. (więcej…)

Kurs florystyki – zrelaksuje i przyniesie dochody.

0 Comments

Układanie kwiatów jest umiejętnością, którą może przydać się zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Jeśli więc masz zmysł artystyczny i lubisz tworzyć, warto rozważyć kurs florystyczny. (więcej…)