Kursy z zakresu budownictwa

0 Comments

Obecnie brakuje wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą wykonywać konkretny zawód – m.in. elektryka czy hydraulika. Zapotrzebowanie rośnie też na osoby mające uprawnienia budowlane.


W ofercie wielu szkół oraz firm można znaleźć rozmaite kursy z zakresu szeroko rozumianego budownictwa – m.in. montera ścianek działowych i sufitów podwieszanych, cieśli, betoniarza, stolarza i specjalisty od montażu stolarki otworowej, brukarza, technologa robót wykończeniowych, dekarza, glazurnika, blacharza, murarza, tynkarza, technologa robót wykończeniowych, operatora betoniarek, montera armatury sanitarnej czy wykonawcę ociepleń ścian zewnętrznych budynków.

Celem szkoleń jest nabycie przez uczestnika licznych umiejętności, które umożliwią mu wykonywanie ich w praktyce. Zajęcia składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Na przykład cieśla zdobywa wiedzę na temat zasad BHP w zawodach budowlanych, materiałoznawstwa, technologii prac ciesielskich, rysunku, sposobów deskowania połaci dachowych, wykonywania podsufitki z różnych płyt (np. wiórowych, pilśniowych, cementowych czy gipsowych), a także ich powlekania ochronnymi środkami chemicznymi itd.

Konkretny zawód okazuje się być lepszych wyborem niż studia, które nie dają pewności, że znajdziemy po nim pracę. Warto rozważyć szkolenia z zakresu budownictwa czy też w ogóle uzyskanie uprawnień budowlanych. Szkolenia są też skierowane do firm, aby pracownicy mogli podnosić swoje kwalifikacje.

(Kkw)

Related Posts

szkolenie internetowe

Jakie kursy warto zrobić? Oto nasz TOP 4

Jeśli chcesz zacząć pracę, ale nie wiesz, jaki dokładnie kurs warto zrobić, mamy kilka pomysłów. A może chcesz mieć jakąś umiejętność dodatkową? Poniżej TOP 4 szkoleń, na które polecamy się zapisać. Sprawdź nasze inspiracje. (więcej…)