Prawo jazdy na motocykl – przygotuj się do egzaminu praktycznego!


prawko na motocykl

Wiele osób marzy o kursie prawa jazdy na kategorię A, czyli na motocykl. Często decyzję o zrobieniu prawka odkładamy na później, a w końcu marzenia nie realizujemy. Aby Was zachęcić, podpowiadamy, jak przygotować się do egzaminu praktycznego.

Zastanawiasz się, jak przygotować się do egzaminu praktycznego na prawo jazdy na motocykl? Co musisz wcześniej kupić, czym dysponować, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort? Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi.

Warto pamiętać, że jednak każdy kursant jest inny – jedni mają już prawko na kategorię B albo też inną, drudzy są zakochani w motocyklach od lat i wiedzą o nich bardzo dużo, trzeci dopiero rozpoczynają swoją przygodę.

Dobrym pomysłem jest zakup np. motoroweru z nożną skrzynią biegów. Można nim jeździć bez prawa jazdy, wystarczy mieć ukończone 18 lat. To wiele daje, bo zdobywamy doświadczenie w mieście, przyzwyczajamy się – a to zupełnie inna jazda niż samochodem czy rowerem. To na pewno ułatwi nam zdanie egzaminu praktycznego.

Jeśli chcesz już poczynić jakiś zakup, dobierz też kask. Wypożyczony nie będzie dobrym pomysłem – źle dobrany może sprawić, że na placu czy na egzaminie nie będzie nam komfortowo, co obniży nasze szanse, aby zdać. Jest podobnie jak np. na gokartach – otrzymujesz jedynie czepek, a kask za duży i przepocony będzie cały czas przeszkadzał. Poza tym mając własny, zadbasz o higienę!
Kup sobie też strój – kurtkę, spodnie, ochraniacze na kolana itd. Będziesz czuł się bezpieczniej zarówno na kursie, jak i egzaminie, a cały strój motocyklowy i tak przyda Ci się po zdaniu egzaminu!

(KKw / Fot. Pixabay/cc0)

Filmy edukacyjne