Czy kursy dla fizjoterapeutów są warte uwagi?

Rośnie zapotrzebowanie na masażystów czy rehabilitantów. Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w kursy dla fizjoterapeutów? Podpowiadamy poniżej.

Temat ten budzi coraz częstsza zainteresowanie młodych ludzi, studentów, terapeutów, ale i pacjentów. Bogata oferta szkoleń z tego zakresu jest też kierowana do studentów fizjoterapii pragnących mieć jakąś specjalizację. A zatem – jakie szkolenia warto polecić? Co okaże się niezbędne w pracy z pacjentami?

Trzeba przyznać, że obserwujemy znaczny rozwój rynku kursów, różnych szkoleń oraz powstawanie wciąż kolejnych szkół podyplomowych. Szkół, rodzajów kursów, metod itd. jest wiele. Wśród tak bogatej oferty można znaleźć zajęcia odpowiednie dla siebie.

Najważniejsze, aby w wybranych zajęciach uczestniczyć – oczywiście aktywnie. Nie ma sensu branie udziału w najlepszych szkoleniach, prowadzonych przez cenionych instruktorów i profesjonalnych praktyków, jeśli mamy inne podejście. To jeden z tych zawodów, gdzie sam papierek znaczy tyle, co nic. To praktyka czyni z osoby uczącej się fizjoterapeutę. Inaczej nie poradzą one sobie w pracy, np. przychodni czy szpitalu.

Same studia to zwykle za mało, dlatego najlepiej po obronie pracy licencjackiej zapisać się na dodatkowe kursy o wąskim zakresie, np. ortopedia, rehabilitacja sportowa, podstawy terapii manualnej, protezowanie itd. To znacznie ułatwi i przyspieszy znalezienie pracy. Kursy są dość drogie, ale zwykle zwracają się – i to z nawiązką.

(Kkw)