Jakie szkolenia są obecnie najbardziej popularne?

Oferta kursów, szkoleń czy warsztatów wciąż jest poszerzana – można zapisać się na dowolne z nich, aby zyskać nowe umiejętności. Które cieszą się największą popularnością?

Obecnie firmy i szkoły oferujące rozmaite kursy przygotowują najwięcej zajęć m.in. z zakresu informatyki. To dziedzina dynamicznie się rozwijająca, zapotrzebowanie na takich pracowników wciąż rośnie i według prognoz rosnąć będzie.

Niżej, ale też wysoko, są zaś finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, treningi z zakresu organizacji, a także rozmaite umiejętności osobiste. Jeśli zaś jesteśmy zainteresowani podniesieniem kwalifikacji, najchętniej decydujemy się na kursy językowe. Wzrosło też zainteresowanie szkoleniami interpersonalnymi, na których kładzie się nacisk na zwiększanie umiejętności związanych z komunikacją w zespole, obsługą klienta czy zarządzaniem czasem.

Warto wiedzieć, że wiele szkoleń, kursów oraz studiów podyplomowych jest współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, więc warto przejrzeć ofertę i wybrać coś z tej listy. Wśród nich znaleźć można także wspomniane już szkolenia z zakresu informatyki.

Firmy szkoleniowe przygotowują takie szkolenia, które będą cieszyły się powodzeniem, gdyż jest zapotrzebowanie na rynku na takich specjalistów. Co prawda wiedza z zakresu informatyki czy ekonomii szybko się dezaktualizuje, dlatego też pracodawcy chętnie wysyłają pracowników na różne kursy. Inwestycja w rozwój umiejętności zwykle się opłaca.

(Kkw)