Wakacyjny kurs rysunku i malarstwa we Wrocławiu

W Muzeum Pana Tadeusza odbywają się od 9 lipca do 27 sierpnia wakacyjne warsztaty rysunku i malarstwa dla młodzieży powyżej 16. roku życia. Liczba miejsc ograniczona!

Podczas zajęć uczestników czekają praktyczne ćwiczenia, ale też teoretyczne rozważania na temat zaprezentowanych na stałej wystawie prac. W ten sposób przyswoją sobie podstawy rysunku, poznają wybrane techniki i zdobędą niezbędną praktykę. Zajęcia odbywają się w wakacje, przez cały lipiec i sierpień, w każdą niedzielę.

Uczestnicy podziwiają różne dzieła sztuki i rzemiosła z czasów romantyzmu, gdyż jest to kluczowe w zrozumieniu dawnych mistrzów. Ludzie z innej epoki mieli inne spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Jest to potrzebne, aby świadomie zbudować narrację za pomocą barwy, techniki, obrazu.

Zajęcia odbywają się pod okiem Ewy Spisz, pedagog i specjalisty od arteterapii, od lat prowadzącej autorską Pracownię Artystyczną w Bielawie. Jest wieloletnią specjalistką w wielopłaszczyznowym kształceniem plastycznym dzieci oraz młodzieży. Zajęcia to świetny wstęp do uprawiania sztuki – można kontynuować naukę m.in. na kursach przygotowujących do egzaminów wstępnych na studia.

Udział w zajęciach wiąże się z wydatkiem 220 złotych za 24 godziny warsztatów, czyli około 10 zł za godzinne warsztaty. Cena obejmuje potrzebne materiały plastyczne oraz bilet wstępu na wystawę w Muzeum Pana Tadeusza, która oglądana jest przez uczestników wspólnie w ramach warsztatów.

(KKw)