Brzeg morza

Dlaczego warto pracować w wakacje

Wakacje to okres, w którym nawet uczniowie szkól średnich i studenci studiów dziennych mogą dorobić sobie do kieszonkowego. Przekonaj się, jak dużo zalet ma poświęcenie wakacyjnej przerwy na pracę.

Zarabianie pieniędzy, ale nie tylko

Oczywiście jako pierwszy i najważniejszy powód każdemu z nas przychodzą do głowy pieniądze, jakie można zarobić przez okres wakacji. Faktycznie, przez miesiąc lub dwa można uzbierać fundusze na nowy komputer, wycieczkę czy po prostu na bieżące potrzeby. Zalet wakacyjnej pracy jest jednak znacznie więcej. Posiadanie własnych pieniędzy daje poczucie niezależności, prawdziwej dorosłości, jak również uczy wartości pieniądza i pracy. Praca może być też świetną motywacją do… nauki. Ciężko pracując fizycznie, być może zrozumiesz, że w przyszłości wolałbyś wykonywać inny rodzaj pracy i zaczniesz ambitnie do tego dążyć. Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie w – poszukując pierwszej “poważnej” pracy, będziesz mógł wpisać coś w CV w pole o doświadczeniu zawodowym. Nawet z pozoru mało atrakcyjna i niezwiązana z kierunkiem studiów praca może pokazać pracodawcy, że znasz już mechanizmy rynku pracy i będziesz odpowiednią osobą na dane stanowisko.

Jeśli nie pracuję w wakacje, to jak ich nie zmarnować?

Wakacje to Twój czas wolny, więc masz prawo spędzić go w dowolny sposób, także oglądając seriale całymi dniami. Jeśli jednak jako student masz do dyspozycji aż 3 miesiące wolnego, warto wykorzystać je na coś, co zaprocentuje w przyszłości. Pomyśl o kursie językowym albo krótkich, np. dwutygodniowych praktykach zawodowych.

O / pix / Fot. FreeToUseSounds